اخــبــار

مشکل سایت دریافت کارت آزمون سمپاد و نمونه دولتی برطرف شد


مشکل سایت دریافت کارت آزمون پایه دهم مدارس سمپاد و نمونه دولتی برطرف شد.
پس از پیگیری‌های خبرنگار فارس از طریق عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش، این مشکل امروز حل شد.
جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون پایه دهم مدارس سمپاد و نمونه دولتی میتوانید به آدرس azmoon.medu.ir مراجعه نمایید.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۳/۰۶

راه اندازی مجدد سامانه «حساب یکپارچه مدارس»


از سال ۱۳۹۳ و به دنبال شفاف سازی مالی و ارائه عملکرد مالی مدارس به والدین و مسئولان، حسابی به صورت آزمایشی ایجاد شد تا درآمد و هزینه را بر اساس حسابداری تعهدی مشخص کند؛ بر این اساس کلیه مدارس موظف شدند حسابی را تحت این عنوان داشته باشند.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۳/۰۶

تاریخ آزمون ورودی دوره متوسطه دوم مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان


با توجه به نزدیک شدن به تاریخ آزمون ورودی دوره متوسطه دوم مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان، تاریخ و نحوه گرفتن کارت ورود به جلسه این آزمون اعلام شد.
به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی، راس ساعت ۹ صبح روز جمعه ۱۱ خردادماه در سراسر کشور به‌صورت هم‌زمان برگزار می‌شود.

داوطلبان می‌توانند از دوشنبه هفتم خردادماه جهت دریافت کارت ورود به جلسه به سامانه azmoon.medu.ir مراجعه و اقدام به چاپ کارت‌ها و ثبت مهر از طریق محلی که در سامانه مشخص‌شده است، انجام نمایند.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵

جزییات تعیین و افزایش «شهریه» مدارس غیردولتی


رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش جزئیات تعیین شهریه مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی آینده را اعلام کرد.

مجتبی زینی‌وند ادامه داد: شهریه ثابت مصوب شامل ساعات مصوب، برنامه هفتگی و ساعات فوق برنامه مصوب و حدفاصل ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ بعدازظهر است، اما فعالیتهای فوق برنامه غیردرسی و تابستانی و خدمات غیرجانبی و ایاب و ذهاب و… جزو فعالیتهای اختیاری محسوب می‌شود که هزینه‌های آن هم در الگوی شهریه کاملا مشخص شده است.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۹۰ ساعت برای مقطع ابتدایی فعالیت تابستانی تعریف شده است عنوان کرد: امسال برنامه‌های تابستانی شامل تقویت بنیه علمی و فعالیتهای پرورشی و مهارت آموزی است. متوسطه اول ۱۰۸ و متوسطه دوم ۱۴۴ ساعت تعیین شده است. برگزاری کلاسهای درسی سال آینده در تابستان ممنوع است.

زینی وند افزود: کلیه قراردادهای مالی به صورت الکترونیکی در سامانه ویژه‌ای تعریف شده و برای هر دانش آموز بارکد ویژه‌ای تعریف شده و قرار داد دستی نداریم. زینی وند درباره میانگین افزایش شهریه مدارس غیردولتی گفت: آیتم‌های الگوی شهریه متناسب با برنامه‌ها در عملکرد هر مدرسه متفاوت است اما می‌توان گفت که در شهر تهران در مدارس ابتدایی میانگین افزایش شهریه حدود ۱۵ درصد، در مقطع متوسطه اول حدود ۱۳ درصد و در متوسطه دوم حدود ۱۱ درصد است که در مجموع می‌توان گفت میانگین افزایش شهریه مدارس غیردولتی در تهران ۱۳ درصد است. میانگین کشوری افزایش شهریه نیز ۱۳/۵ درصد است.

به گفته وی؛ اگر مدرسه‌ای از الگوی شهریه تخلف کند تا پایان تابستان ناظر مقیم در آن مدرسه مستقر می‌شود.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵

برگزاری «سنجش هوش» برای داوطلبان پایه هفتم مدارس سمپاد


وزیر آموزش و پرورش آموزش و پرورش با بیان اینکه برای مدارس استعدادهای درخشان نگرانی هایی پس از حذف آزمون های استعدادهای درخشان ایجاد شد گفت: برای مهر ۹۷ صرفا یک سنجش هوش و استعداد را از بین داوطلبانی که شرایط اعلامی دارند، گرفته می‌شود بنابراین افرادی که از حد قابل قبولی از استعداد برخوردارند برای پایه هفتم مدارس سمپاد دعوت می‌شوند این در حالیست که نیازی به کتاب تستی و آزمون نیست.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵

امکان تغییر زمان امتحان نهایی دانش آموزان نیست


رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امکان تغییر زمان امتحانات دانش آموزان نیست، گفت: تغییر یک هفته‌ای امتحان نهایی دانش آموزان در دو سال پیش و همچنین تغییر زمان امتحانات به دلیل همزمانی با جام جهانی، قانونی نبود.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵

سنجش هوش معیار ورود به سمپاد


سرانجام پس از ماه‌ها انتظار و اعلام نظرهای مختلف، آموزش وپرورش تکلیف مدارس سمپاد را مشخص کرد و پذیرش دانش آموز همانند گذشته در این مدارس انجام می‌شود اما معیار جذب دیگر آزمون نیست بلکه سنجش هوش و استعداد است.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۳/۰۵

نحوه پذیرش دانش آموزان در پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه اعلام شد


رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش پذیرش دانش آموز در پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان را از طریق سوابق تحصیلی و سنجش هوش و استعداد دانش آموختگان پایه ششم ابتدایی اعلام کرد.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: این نظام پذیرش مبتنی بر شناسایی دقیق استعداد و هوش دانش آموزان است و نیاز به شرکت در کلاس‌های آموزشی و یا مهارتهای تست زنی ندارد.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۲/۳۱

آزمون تستی چهارجوابی از پایه اول سمپاد و نمونه دولتی حذف شد


دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال برای ورود به مدارس سمپاد و نمونه دولتی در پایه هفتم، آزمون تستی چهارجوابی اضطراب زا حذف می‌شود، گفت: در متوسطه اول و دوم هم به دنبال حذف آزمون‌های خاص هستیم.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰

تغییر شتاب زده روش پذیرش مدارس سمپاد


تغییر سیاست «حذف» مدارس استعدادهای درخشان به «اصلاح شیوه پذیرش» مدارس، مورد اجماع همگان است اما اجرای آن برای سال جاری شتاب زده به نظر می‌رسد.
عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در مصاحبه‌ای اظهار کرده ­اند که «هیچ آزمونی برای ورود دانش آموزان به پایه هفتم برگزار نمی شود، اما با روش‌های جایگزین مانند مصاحبه و گفتگو دانش آموزان جذب مدارس استعدادهای درخشان می شوند».
این اظهار نظر حاکی از آن دارد که تغییر سیاست «حذف» مدارس استعدادهای درخشان به «اصلاح شیوه پذیرش» مدارس، مورد اجماع موافقان و مخالفان واقع شده است. با این وجود این اظهار نظر همچنان با ابهامات و مشکلاتی مواجه است.

تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰

احتمال اجرایی شدن تعطیلات زمستانی مدارس


وزیر آمورش و پرورش از احتمال اجرایی شدن تعطیلات زمستانی در سال تحصیلی پیش رو خبر داد.


تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰

«شهاب» به مقطع متوسطه اول راه یافت


معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شناسایی دانش آموزان نخبه بر اساس طرح شهاب صورت می‌پذیرد، گفت: طرح شهاب از امسال در دوره متوسطه اول اجرا می‌شود.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰

اعلام جزئیات برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی


رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش جزئیات برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی را اعلام کرد.

عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که زمان برگزاری آزمون پایه دهم مدارس سمپاد چه زمانی است، گفت: آزمون ورودی دوره دوم متوسطه مدارس سمپاد ۱۱ خرداد برگزار می‌شود. امسال یک آزمون واحد برای پذیرش دانش‌آموز در مدارس سمپاد و نمونه دولتی برگزار می شود.
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: بر مبنای این آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی اقدام به گزینش دانش آموز می کنند و امسال کاهشی در تعداد پذیرش نداریم و افرادی که در این آزمون نمره کسب می‌کنند ابتدا به مدارس سمپاد و بعد به مدارس نمونه دولتی می‌روند.

تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰

اعلام شهریه مدارس غیردولتی تا اوایل خرداد


معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد هم اکنون شهریه استان‌ها تعیین شده است و در مرحله آخر هستیم و امیدواریم تا پایان سه شنبه هفته آینده تمام شود و حداکثر اوایل خردادماه شهریه مدارس غیردولتی اعلام شود.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۲/۳۰

مصاحبه روش جایگزین در ثبت نام مدارس تیزهوشان


رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش، گفت: آزمون ورودی پایه هفتم مدارس سمپاد برگزار نمی‎شود ومدارس مذکور با روش‌های جایگزین مانند مصاحبه دانش آموزان را پذیرش می‌کنند.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۲/۲۳

دریافت کارت ورود به آزمون ورودی دبیرستان ماندگار البرز


زمان برگزاری آزمون ورودی دبیرستان ماندگار البرز پایه دهم به روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت موکول شد .
برای دریافت کارت ورود به جلسه اینجا کلیک کنید.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۲/۱۶

آزمون پایه هفتم سمپاد برگزار نمی‌شود


وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در هر صورت اگر در پایه هفتم استعدادهای درخشان، امسال پذیرشی هم صورت بگیرد از طریق آزمون نخواهد بود.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۲/۱۶

ممنوعیت دریافت وجه در مدارس غیردولتی


رئیس سازمان مدارس غیردولتی گفت: دریافت وجه در زمان پیش ثبت نام مدارس غیردولتی غیرقانونی است.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۲/۱۶

درخواست سخنگوی کمیسیون آموزش برای ابلاغ مصوبه حذف آزمون های مدارس خاص


سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نامه ای به رئیس جمهور خواستار لغو مصوبه حذف آزمون‌های ورودی مدارس خاص توسط شواری عالی آموزش و پرورش شد.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۲/۰۳

وزیر آموزش و پرورش برای حذف مدارس «سمپاد» با عجله عمل کرد


عضو کمیسیون آموزش با اشاره به اینکه باید قانونی در خصوص فعالیت مدارس مختلف وجود داشته باشد، گفت: فکر می کنم وزیر آموزش و پرورش برای حذف مدارس سمپاد با عجله عمل کرد.
وی ادامه داد: بیش از ۱۰ نوع مدرسه داریم که یکی از آنها مدارس سمپاد است و فکر می‌کنم وزیر آموزش و پرورش در خصوص حذف آن، با عجله عمل کرد.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲

قیمت کتب درسی دوره ابتدایی در سال ۹۷ اعلام شد


معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بهای کتب درسی دوره ابتدایی در سال تحصیلی آینده را اعلام کرد.
بسته آموزشی پایه اول ابتدایی ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان،
بسته آموزشی پایه دوم ابتدایی ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان،
بسته آموزشی پایه سوم ابتدایی ۲۰ هزار و ۳۰۰ تومان،
بسته آموزشی پایه چهارم ابتدایی ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان،
بسته آموزشی پایه پنجم ابتدایی ۲۰ هزار و ۹۰۰ تومان،
بسته آموزشی پایه ششم ابتدایی ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان خواهد بود.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲

امکان تغییر زمان امتحانات پایان سال دانش آموزان وجود ندارد


دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: نمی توان زمان امتحانات پایان سال را از خرداد ماه به زمان دیگری موکول کرد اما می توان در طول خردادماه، تاریخ امتحانات را تغییر داد.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲

تاکید دوباره بر جذب دانش آموز در پایه هفتم سمپاد


حذف آزمون مدارس سمپاد در متوسطه اول، واکنش‌های ضد و نقیضی از سوی آموزش و پرورش و شورای عالی انقلاب فرهنگی به دنبال داشته و سخنگوی شورای عالی انقلاب فرهنگی در این مورد سکوت کرده است.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۲/۰۲

به وعده خود برای جمع کردن بساط مافیای آزمون‌ها پایبند هستم


وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که همچنان به وعده خود برای جمع کردن بساط مافیای آزمون‌ها پایبند است.
سیدمحمد بطحایی در واکنش به توئیت شب گذشته عزت‌الله ضرغامی در توئیتر خود نوشت: دوست عزیزی بر خلاف جمع بندی رییس محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی و با اطلاعات نادرست، مباحث جلسه را رسانه‌ای کرد! فضای آشفته امروز رسانه‌ها و نگرانی برخی خانواده‌ها دستپخت ایشان بود. همچنان بر وعده خود برای دور کردن اضطراب از دانش آموزان و جمع کردن بساط مافیای آزمون‌ها پایبند هستم.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۱/۲۳

مصوبه حذف آزمون‌ها در انتظار امضای رئیس جمهور


توییتر وزیر آموزش و پرورش در پانزدهم بهمن ماه سال گذشته مبنی بر «رهایی دانش آموزان ابتدایی از آماده شدن برای آزمون های تیزهوشان، نمونه دولتی و مدارس خاص» کافی بود تا موجی از اعتراضات و نگرانی را در میان دانش آموزانی که خود را برای برگزاری آزمون مدارس سمپاد آماده می کردند به راه بیفتد و حتی موجب تجمع آنها مقابل ساختمان وزارت آموزش و پرورش شود.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۱/۲۳

ممنوعیت برگزاری آزمون سمپاد همچنان پابرجاست


در اصل ممنوعیت آزمون برای دوره ابتدایی و استفاده از کتب کمک درسی در این دوره و فشارهای بسیاری که به دانش آموزان و خانواده‌ها وارد می‌شود، هیچ کس تردیدی ندارد و این ممنوعیت کماکان برقرار است.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۱/۲۳

مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش مبنی برحذف آزمون‌های پایه هفتم پا برجاست


رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: با توجه به برخی اخبار مطالب منتشر شده از جلسه دیشب شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد مصوبه حذف آزمون، اینجانب تا کنون هیچ مصاحبه‌ای با خبرگزاری‌ها و رسانه‌های کشور به جز خبر گزاری ایلنا نداشته‌ام.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۱/۲۳

امتحانات نهایی پایه یازدهم امسال برگزار نمی‌شود


وزیر آموزش و پرورش: امتحانات نهایی برای پایه یازدهم امسال برگزار نخواهد شد و برگزاری این امتحانات به سال‌های آینده موکول شده است.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۱/۲۳

امتحان تعدادی از دروس دانش آموزان در ایام ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد


وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به تعطیلات مکرری که در سال تحصیلی جاری داشتیم، نمی توانیم دیگر سال تحصیلی را کوتاه کنیم. بنابراین امتحان تعدادی از دروس در ایام ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شداما تلاش می کنیم ملاحظاتی را برای دانش آموزان روزه دار در نظر بگیریم.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲

مدارس سمپاد امسال هم در پایه هفتم دانش آموز جذب می‌کنند


ضرغامی در کانال خود نوشت: آزمون پایه هفتم متوسطه اول در سال جاری برگزار می شود و پذیرش در این مدارس همانند گذشته خواهد بود.
عزت الله ضرغامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در کانال خود در این باره نوشته است: امشب برای سمپادی‌ها هم خوب بود و آنان را از نگرانی درآورد. خبر کامل آن را وزارت آموزش و پرورش اعلام خواهد کرد ولی اجمالا قرار شد آزمون دوره متوسطه اول برای سال جاری مثل گذشته انجام شود و اصلاحات انجام گرفته توسط شورای عالی آموزش و پرورش برای سال‌های آینده به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲

زمان آزمون ورودی پایه دهم مدارس «نمونه دولتی» و «استعدادهای درخشان» اعلام شد


آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان، ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ برگزار می‌شود.
ثبت نام داوطلبان از روز سه شنبه ۲۸ فروردین تا روز چهارشنبه ۵ اردیبهشت از طریق سامانه ثبت نام azmoon.madu.ir انجام و آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی، راس ساعت ۹ صبح روز جمعه ۱۱ خرداد در سراسر کشور به صورت همزمان برگزار می‌شود.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۱/۲۲

برگزاری جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع مدارس سمپاد


وزیر آموزش و پرورش در خصوص وضعیت ادامه کار مدارس سمپاد در دوره متوسطه اول، گفت: امروز در شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع مدارس سمپاد جلسه داریم.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱

هنوز مدارس سمپاد دوره اول متوسطه حذف نشده است


رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: هنوز مدارس سمپاد در دوره اول متوسطه حذف نشده است و منتظر ابلاغ مصوبه هستیم.
وی در خصوص اینکه «آیا امکان تجدید نظر در حذف مدارس تیزهوشان از دوره اول متوسطه وجود دارد»، گفت: بنده از اول هم گفته بودم با حذف آزمون مدارس تیزهوشان موافق هستم اما با حذف مدارس تیزهوشان موافق نیستم.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۱/۲۱

پیش ثبت نام مدارس غیردولتی منع قانونی ندارد


رئیس سازمان مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پروش گفت: پیش ثبت نام در مدارس غیر دولتی با رعایت شروط آن، منع قانونی ندارد.
انجام پیش ثبت‌نام در مدارس غیر دولتی شروطی دارد؛ اول اینکه شهریه‌ای که دریافت می‌کنند نباید بیشتر از میزان تعیین شده امسال باشد و دوم اینکه مبلغی که دریافت می‌کنند باید در قالب چک بوده و تاریخ آن، بعد از ۳۰ خرداد ماه باشد.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۱/۲۰

زمان برگزاری امتحانات تغییر نمی‌کند


رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تقارن ماه رمضان با برگزاری امتحانات نهایی گفت: باید طبق قانون امتحانات را برگزار کنیم و اجازه جا به جایی زمانی امتحانات نهایی را نداریم.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۱/۲۰

برگزاری آزمون هماهنگ پایه ششمی‌ها از ۵ تا ۱۳ خرداد


مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: زمان آموزش در دوره ابتدایی حداقل ۹۲۵ ساعت در طول سال تحصیلی است، بنابراین تاکید می‌شود تمام فعالیت‌های آموزشی مدارس دوره ابتدایی حداقل تا ۱۳ خردادماه انجام شوند.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۱/۱۶

«مهاجرانی» در حکمی جدید «رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان» شد


«فاطمه مهاجرانی» در حکمی جدید از سوی وزیر آموزش و پرورش به عنوان رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان منصوب شد.
تاریخ خبر  ۱۳۹۷/۰۱/۱۰

میان وعده‌های سالم دانش آموزان در مدارس


میان وعده‌های سالم دانش آموزان در مدارس
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۲۳

میان وعده‌های ناسالم دانش آموزان در مدارس


میان وعده‌های ناسالم دانش آموزان در مدارس
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۲۳

طرز صحیح نشستن دانش آموزان


دانش آموزان معمولا با پیامدهای پس از نشستن نادرست مواجه می‌شوند و از این پیامدها رنج می‌برند. آنان عمدتا موقع درس خواندن، حالت خمیده و قوزکرده به بدن خودشان می دهند، و تمرکزشان بر کتاب یا کامپیوتر جلوی روی شان، حواس آنان را از توجه به حالت نشستن پرت می کند.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۲۳

راهنمای خرید کفش مدرسه


انتخاب کفش مناسب برای مدرسه بچه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا قرار است پای بچه‌ها برای ساعت‌هایی طولانی در کفش بماند و اگر کفش آنها از کیفیت لازم و مناسب برخوردار نباشد، ممکن است باعث اذیت شدن پای دانش آموزان شود. در ادامه به ۹ نکته کوتاه و کاربردی که والدین باید هنگام خرید کفش برای فرزندان خود به آنها توجه داشته باشند، اشاره می‌کنیم.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۲۳

دلیل افت نمرات دانش آموزان در سال اول متوسطه


رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: علت افت نمرات دانش آموزان خصوصاً در سال‌های اول متوسطه به دلیل عدم یادگیری نیست بلکه گسستی که در نحوه سنجش اتفاق می‌افتد باعث این افت می‌شود.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۲۳

پارسال ۲۳۵ هزار نفر طعم شکست در آزمون تیزهوشان را تجربه کردند


دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: مصوبه حذف آزمون‌های زائد دارای توجیه علمی و مبنای پژوهشی است.
وی افزود: مصوبه حذف آزمون‌های زائد در دوره ابتدایی توجیه علمی و مبنای پژوهشی دارد چراکه ما به دنبال روش های تلفیق به جای روش جداسازی استعدادها هستیم.
دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش همچنین اضافه کرد: سال گذشته ۲۵۰ هزار نفر در آزمون تیزهوشان ثبت نام کردند که از این میان ۱۵ هزار نفر موفق به راهیابی به مدارس تیزهوشان گشتند و این بدین معنی است که ۲۳۵ هزار نفر طعم شکست را تجربه کرده اند.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

بررسی حذف آزمون مدارس تیزهوشان در نشست فراکسیون مستقلین با «بطحایی»


سخنگوی فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر آموزش و پرورش در نشست صبح امروز این کمیسیون خبر داد.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

چه کسی پاسخگوی بلاتکلیفی اجرای آزمون سمپاد امسال است؟


کارشناس مسائل آموزش و پرورش گفت: به نظر می رسد کارشناسی شورای عالی انقلاب فرهنگی در موضوع مدارس سمپاد چند ماه طول بکشد بنابراین آموزش و پرورش باید براساس تکلیف قانونی خود آزمون مدارس سمپاد را برگزار کند.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

پیش ثبت نام در مدارس بدون اخذ شهریه بلامانع است


رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی با اشاره به بازدیدهای سرزده ناظران بر عملکرد مدارس غیردولتی شرایط «پیش ثبت نام» را اعلام کرد.
وی با اشاره به شرایط پیش ثبت‌نام ادامه داد: پیش‌ثبت‌نام در صورتی که بدون اخذ شهریه باشد، مبلغ شهریه بیش از شهریه دریافتی سال قبل نباشد و اخذ شهریه برای پیش ثبت‌نام در قالب چک و زمانی بعد از ۳۰ خردادماه باشد مشکلی از نظر قانونی برای این منظور وجود نخواهد داشت.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

تغییر اساسنامه مدارس سمپاد در صلاحیت شورای عالی انقلاب فرهنگی


رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: از آنجا که اساسنامه مدارس سمپاد توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده، تصمیم گیری برای اعمال هرگونه تغییر در آن هم با شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۲۰

دستور وزیر آموزش و پرورش و بی توجهی برخی مدارس


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ وزیر آموزش و پرورش یک ماه پیش دستور حذف کتاب ‌های کمک درسی و آزمون‌های ورودی مدارس غیردولتی را صادر کرد.
اما برخی مدارس نه زیر بار حذف این کتاب‌ها رفتند و نه حاضر به لغو آزمون‌های وروردی شدند.

تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۱۹

هدایت تحصیلی بدون هیچ تغییری سال آینده اجرا می‌شود


معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: یادگیری، مهارت، انتقال ارزش‌ها و فرهنگ دینی و تربیتی از مولفه‌های مهم سند تحول بنیادین است.
وی گفت: موضوع هدایت تحصیلی همچون روال سال قبل بدون تغییر و با شعار انتخاب آگاهانه و آزادانه دانش ‌آموزان در دستور کار قرار دارد.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۱۹

مدارس حتی یک روز زودتر از ایام تعطیلات نباید تعطیل شود


وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال به هیچ عنوان حتی یک روز زودتر از ایام تعطیلات، نباید مدارس تعطیل شود.
بر این اساس مدارس کشور در سال ۹۶، تا ۲۸ اسفند ماه دایر است.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۱۶

علت حذف امتحان ورودی مدرسه‌های نمونه دولتی و تیزهوشان


بررسی علت حذف امتحان ورودی مدرسه‌های نمونه دولتی و تیزهوشان


تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۱۶

ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به موضوع مدارس سمپاد


جلسه ۸۰۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد.
قرار شد این موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از کارشناسی‌های لازم مطرح شود و هر تصمیمی که شورا اتخاذ کند رویه اجرا باشد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: همچنین مقرر شد تا تصمیم گیری شورای عالی انقلاب فرهنگی هر گونه اقدام غیر از این مسیر در این زمینه متوقف شود تا نگرانی‌های به وجود آمده مرتفع شود.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۱۶

مواد امتحانی، آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان و نمونه دولتی سال تحصیلی ۹۸-۹۷


موادامتحانی، تعداد و ضریب سوالات آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان و نمونه دولتی سال تحصیلی ۹۸-۹۷

 برای بزرگنمایی روی جدول کلیک کنید.

تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۱۵

دستورالعمل آزمون ورودی مدارس دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان و نمونه دولتی سال تحصیلی ۹۸-۹۷


دستورالعمل آزمون ورودی دبیرستان‌های استعدادهای درخشان و نمونه دولتی (دوره دوم متوسطه) سال تحصیلی ۹۸-۹۷ از طریق مرکز سنجش آموزش و پرورش جهت اجرا به استان های سراسر کشور ابلاغ شد.

بر اساس مفاد این دستورالعمل، ثبت‌نام داوطلبان آزمون ورودی پایه دهم از روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ تا روز چهارشنبه مورّخ ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ از طریق پایگاه اینترنتی ثبت‌نام به نشانی azmoon.medu.ir انجام خواهد شد.

آزمون ورودی پایه دهم دبیرستان­‌های استعدادهای درخشان و نمونه دولتی، راس ساعت ۹:۰۰ صبح روز جمعه ۱۳۹۷/۰۳/۱۱ در سراسر کشور به‌صورت هم‌زمان برگزار خواهد شد.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۱۴

گسترش طرح شهاب برای شناسایی استعدادها


معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در شرایطی که در سن ۱۲ سالگی سخت‌ترین کنکور را برای فرزندانمان برگزار می‌کردیم نمی‌توانستیم برای حذف کنکور سراسری اقدام و از آخر به اول حرکت کنیم گفت: این حرکت، حرکتی نیست که ما از آخر به اول شروع کنیم.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۱۴

مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در ۳ سال آینده حذف می‌شوند


 وزیر آموزش و پرورش حذف آزمون مدارس سمپاد و نمونه دولتی را عاملی برای بازگشت نشاط و شادابی به دانش آموزان دانست.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۱۴

طرح شهاب جایگزین مدارس تیزهوشان می شود


 وزیر آموزش و پرورش: در طرح شهاب دانش آموزان دارای استعدادهای برتر در مدارس عادی شناسایی شده و هدایت و پرورش خواهند یافت.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۱۴

چرا آزمون تیزهوشان حذف شد؟


 معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش گفت: از سال ۹۷ طرح شهاب در پایه هفتم در مدارس نیز اجرا می شود. این طرح در سه سال دوره اول متوسطه اجرا خواهد شد و دانش آموزان دارای هوش و استعداد برتر در همه زمینه ها نسبت به دانش آموزان دیگر شناسایی و هدایت می‌شوند.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۱۳

روش آزمون برای شناسایی استعدادهای برتر غلط است


 معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه روش آزمون برای شناسایی استعدادهای برتر، روش غلطی است، گفت: به خاطر ۱۵ هزار دانش آموز، ۷.۵ میلیون دانش آموز را در یک ماراتن سخت وارد می‌کردیم.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۱۳

 

 

 

جزئیات اجرای طرح «شهاب» در مدارس


 دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اجرای طرح شهاب، گفت: معلمان در این طرح دانش آموزان با استعدادهای برتر را شناسایی می کنند و با آموزش و تکالیف بیشتر، آنها را به جشنواره‌های جابربن حیان و جوان خوارزمی سوق می‌دهند.
تاریخ خبر  ۱۳۹۶/۱۲/۱۳

 

ثبت‌نام ترم تابستان شروع شد!

ثبت‌نام